Vornado - Türkiye
Vornado Hakkında
 
 

Hava temizleme teknolojisinin liderleri. “ Bir pazarlama mesajından öte- bu bildiri Vornado’nun geçmişini tanımlarken aynı zamanda geleceğine yön vermektedir. Vornado’nun hikayesi 1920’lerin başlarında bir kaşifin hava taşıma araçlarının tasarımını değiştirmeyi düşünmesiyle başlamıştır. Ralph K. Odor; standart pervaneli uçakların yetkinliğini ve performansını arttırmak için özgün aerodinamiklerle deneylerine başladı. Bir çok başarılı buluş ve prototipten sonra Ralph, buluşlarının o sıralarda pazarı elinde bulunduran yetersiz elektrik fanlarının hakimiyetini kırabileceğini fark etti. Ralph; Wichita, Kansas’lı bir girişimci olan O.A. Sutton ile tanıştı ve kendisine yeni tasarımı olan “hava temizleyicisini” tanıttı. “Vornado”’nun başlangıç planları ikinci Dünya Savaşı nedeniyle üretim kaynaklarının kısıtlanması sonucu sekteye uğradı.

1940’ların sonuna doğru savaş bitmeye yaklaştıkça, O.A. Sutton’ın Şirketi ilk Vornado fanlarını üretti. Bu fanlar kısa sürede benzersiz ve güçlü performanslarıyla sektördeki diğer rakiplerinden ayrıldı. İlk Vornado’lar şirketin yenilikçi, ürün performansı ve süreklilik konusundaki bilinirliliğini artırmak için benzersiz bir başarı sağladılar.

2.Dünya Savaş’ını takip eden yıllarda, hava temizle orta gelirli bir Amerika’lı için ulaşılabilir hale gelmiş, insanlar için bir lüks olmaktan çıkmıştı. Bir çokları “fanların” oturma odalarından müzelerin gösterim alanlarına taşınması gerektiğine inanmaya başladı. Fanların esas yeri müzelerdi – mazinin bir yadigârı…Fakat işler böyle yürümedi ve fanlar herhangi bir sıcaklık kontrol cihazı için performans yükseltici değerlerini korudu. Sürekli yeniliklerle geçen bir dönemden sonra, Vornado artık müşterilerin fanlardan ne beklediği sorusunun cevabını kökünden değiştirmeye hazır hale geldi. Pervaneli uçakları takip eden jet motoru gibi, fanlar için de yepyeni bir seviye başlıyordu…

1989 yılında dünyanın hava yolu araçları üretim merkezi olarak kabul edilen Wichita’nın dışında yer alan Andover,Kansas’ta yeni bir Vornado şirketi kuruldu. Geliştirilmiş pervane ve jet motoru tasarımından ilham alan Vornado mühendisleri ilk “tüm oda temizleyicisini” üretti ve önceki fan tasarımları için yeni seviyeyi belirlediler.

 

Bu temizleyiciler, 1940’lardaki Vornado’nun zamanının bir numarası haline gelen sistemini geliştirdiler – yepyeni tasarım, buna uygun mühendislik ve malzemeler- ve hatırı sayılır sonuçlar aldılar. Vornado’nun eşi benzeri bulunmayan performansı kendi imza teknolojisi olan kapsama eylemine, sadece Vornado fanlarında tescilli dört bileşenin sonucu, kadar izlenebilir. Başlangıçta temizleyicilere ve ısıtıcılara eklenen Kapsama Eylemi, Vornado ürünlerinin diğer geleneksel fanlara ve ısıtıcılardan farklı olarak havayı tüm odaya yaymasını sağlamaktadır. Bu özelliği bulunduran ürünlerin performans açısından başarısı Vornado’yu sektöründe lider hale getirmiştir.

Geniş çaplı araştırmalar ve gelişmeler “Kapsama Eyleminin” diğer temizleyiciler ve ısıtıcılarla karşılaştırıldığında Vornado Kule Temizleyici’nin performansında çarpıcı bir etki yarattığını gözler önüne sermiştir. Havayı ve sıcaklıyı ortama eşit yayma prensibiyle aynı paralelde giden sistem şirketin en yeni ürününün de farkını oluşturmaktadır.Vornado Nemlendirici’nin nemi tüm odaya eşit şekilde dağıtmasının arkasında yine “Kapsama Eylemi” yatmaktadır.Havanın ilk hareketinde filtrelenmesi gerektiğinden Vornado’nun Tüm Odayı Temizle özelliği ürünün yetkinliğini benzersiz kılmaktadır

Zamanında aynı devrimci bilinci oluşturan düşünce biçimi, bügün de Vornado’nun ürünlerinin her köşesine işlemiştir.Daha güvenli. Daha sessiz. Daha sezgisel. Daha efektif. Yukarıda saydıklarımız Vornado’nun yeni ürünleri için sadece bir hedef değil, aynı zamanda gereklilikler. Vornado sektör liderliğinin ne demek olduğunu biliyor ve bunun ancak sürekli yenilik ile devam edeceğinin farkında, o yüzden her zaman Vornado’dan daha fazlasını bekleyebilirsiniz! Şirket mühendisleri, müşterilerin kullanım alanlarını arttırmak için ürünlerinin performansını arttırmak için çalışmalarına devam etmekte. Sürekli büyüyen Andover merkezimizde, Amerikalı çalışanlarımız gece gündüz demeden araştırıyor, üretiyor, test ediyor ve sizlerin beğenisine sunuyor. Müşteriler bir sonraki Vornado ürününün bir önceki Vornado ürünü gibi yine günün en iyisi olacağına emin olabilirler – ama tüm bu yeniliklerden daha da öte, Vornado, eşi benzeri bulunmayan performansı ile her zaman Have Temizleme Teknolojisinin Lideri olmaya devam edecek.

 
   
Since 1945
Leaders in airflow technology ™